Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Vnější stínění střešních oken

Vnější stínění střešních okenVnější markýzy i rolety na střešní okna zabraňují prostupu tepla na plochu skla střešních oken. Svojí funkcí dokáží snížit prostupující teplotu na plochu střešního okna  až o 7 stupňů.

Rolety a markýzy do střešních oken

  Venkovní markýza 2[1].jpgV letních měsících dochází k přehřátí podkrovních místností při vysokých okolních teplotách přes tepelnou izolaci celého podkroví  i přes střešní okna. 

Střešní okna jsme schopni chránit proti slunci vnitřními i vnějšími stínícími doplňky. Vnitřní doplňky zastíní průchod slunečních paprsků a následné ohřívání interiéru.Vnější doplňky střešních oken zabrání samotnému přístupu slunečních paprsků na plochu střešního okna.

 

 Vnější clona - Markýza (Screen ZAR) pro střešní okna

je vyrobena z tkaných umělých vláken. Markýza zadrží cca 70% tepelného záření a propustí dostatek světla do interiéru. 

 Vnější lamelová roleta na střešní okna zcela zabrání přístupu přímého slunečního záření na plochu střešních oken. Při zatažené vnější lamelové roletě není problém střešním oknem větrat.Vnější lamelová roleta zabraňuje  v letních měsících přehřívání střešních oken a v zimních měsících chrání střešní okna před přímými mrazy nebo před krupobitím i nárazy větru.

Střešní okna ROTO  nabízí vnější stínící doplňky v podobě vnější clony ZAR M - manuálně ovládané  nebo vnější lamelové rolety ZRO.

 

Vnější lamelové rolety pro střešní okna 

se vyrábí jako manuálně ovládané pomocí kliky s označením (ZRO  M). Elektrické ovládání je možné na vypínač (ZRO E) nebo

na dálkový ovladač (ZRO EF).V případě dodatečné montáže vnějších lamelových rolet  na střešní okna nebo při složitosti přívodu el. energie je možnost dodání a instalace solárně napájené vnější stínící lamelové rolety ZRO SF s dálkovým ovladačem.

Vnější stínící technika od firmy VELUX nabízí vnější clonu - Markýzu s označením MHL jako průhlednou tkaninu.Venkovní rolety VELUX se vyrábí jako elektricky  ovládaný vnější doplněk na dálkové ovládání SML a nebo jako solárně napájené s dálkovým ovladačem.Nebo mohou být vnější rolety napojeny na centrální ovladač KUX a následně ovládány pomocí chytrých domácností nebo telefonem.

Dnešní vnější doplňky od firmy ROTO i VELUX jsou kvalitní výrobky s velkou přidanou hodnotou a v kombinaci s kvalitními střešními okny tvoří dokonalý celek Vašeho podkroví

.  Roleta obrázek 5.jpg Vnější elektrická roleta na střešní okno ZRO EF - dálkové ovládáníMarkýza ROTO ZAR M