Drobečková navigace

Úvod > Stínící technika > Vnější doplňky > Rolety lamelové

Rolety lamelové

Vnější lamelová roleta pro střešní okna se používá k ochraně střešních oken před rozmary počasí a jako prvek zabraňující přímému prostupu,přístupu tepla na plochu zasklení střešního okna.

Lamelová roleta se skládá z jednotlivých lamel, které jsou uschovány v „Balu“rolety na horní hraně střešního okna v roletové kazetě. Lamelová roleta postupně vyjíždí a zakrývá celé střešní okno. Lamely jezdí v bočních vodících lištách kousek nad střešním oknem.

Uzavřením lamelové rolety vzniká tepelná kapsa, která chrání sklo před teplotními výkyvy. V zimních měsících zabraňuje k prostupu, prochladnutí vlivem mrazu i náporu větru a upravuje pocitovou teplotu do klidnějšího pásma.V letních měsících nedovoluje přímému prostupu světelných paprsků jako nosičů tepla na plochu skla střešního okna a následného prostupu tepla do internu.

Lamely vnější lamelové rolety pro střešní okna při celkovém zatažení rolety brání mechanickému poškození střešních oken.

Ovládání vnější lamelové rolety může být mechanické pomocí kliky (ROTO) nebo překlopení (VELUX) .

Lamelové rolety mohou být ovládány pomocí elektrického pohonu. Elektricky ovládané rolety mohou být ovládány samostatně nebo napojeny na aplikaci inteligentní domácnosti.

Výhody vnější lamelové rolety na střešní okna

  • Snižuje prostup tepla do interiéru o 7 stupňů
  • Snižuje prostup hluku
  • Vytváří ochranou teplotní kapsu mezi střešním oknem a vnějším světem
  • Chrání celé střešní okno před mechanickým poškozením

Nevýhody vnější lamelové rolety na střešní okna

  • Vyšší cena
  • Potřeba vytažení a zatažení celého výrobku
Roleta obrázek

Vnější lamelové rolety na střešní okna od firmy ROTO jsou nabízeny jako ucelený program.Od mechanického ovládání přes specializovaná  střešních okna se zabudovaným elektrickým ovládáním (ROTOTRONIC, WDC i ROTO Q )  i možnost elektrického ovládání na již instalovaná střešní okna pomocí elektrické sítě. Nebo jako samostatně se napájející solární pohon vnějších  lamelových rolet.

Vnější rolety od firmy ROTO nabízí možnost celkového přetočení do mycí polohy i při vytažení lamelové rolety.

Roleta obrázekRoletaRoleta

Kontaktní formulář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů