Drobečková navigace

Úvod > Montáž > Montáž stínící techniky vnější

Montáž stínící techniky - vnější

Montáž stínící techniky z vnější strany střešních oken

Střešní okna jsou díry do konstrukce střešního pláště, střechy. Střešní okna svoji dnešní kvalitou i tepelně izolačními vlastnostmi již nejsou komínem do nebes. Moderní střešní okna dokonale těsní a umožňují plné využití interiérových prostor.

Vnější stínící doplňky na střešní okna již jen podtrhují a doplňují celistvost výrobního programu výrobců střešních oken.

Vnější stínící doplňky do střešních oken zabraňují přímému vstupu slunečního záření na plochu zasklení střešních oken.

Vnější stínící prvky se liší použitým materiálem

  1. Vnější markýza je z  tkané textilie

  2. Vnější lamelová roleta je z hliníkových lamel

Vnější stínící prvky se montují na střešní okno a stávají se součástí konstrukce celého střešního okna.

  1. Vnější markýza je jednoduchý stínící prvek, který se používá od jarních měsíců do podzimních měsíců. Vnější markýza se jednoduše vytáhne přes střešní okno a „zaháčkuje“ se na spodní vnější hraně křídla.Vnější markýza funguje jako první nárazová vrstva před plochou skla a zabraňuje přímému dopadu na plochu zasklení. Pomocí pružiny se sama pohybuje dle používání střešního okna. Na zimní měsíce se markýza pouze „odháčkuje“ a sama se schová pod oplechování a je připravena na další použití. Vnější markýza lehce odstíní přímé paprsky a zabrání snadnému průchodu přímého slunečního záření. Vnější markýza uchrání před slunečními paprsky až o 6 st. C.

 Vnější markýza pro střešní okna.jpg

  1. Vnější lamelová roleta je doplňěk ke střešním oknům, který se montuje na vnější stranu střešních oken.Lamelová roleta se pohybuje v bočních vodících lištách a umožňuje otevírání střešního okna i snadné větrání bez omezení.Vnější lamelová roleta při zatažení nad střešním oknem vytvoří další nepropustnou vrstvu chránící v letních měsících před přehříváním a v zimním období před chladem i sněhem.Vnější lamelová roleta může být na manuální pohon a nebo na elektrický pohon.Vnější lamelové rolety uchrání váš interiér před slunečními paprsky o 7-10 st C. v letních měsících a v zimním období chrání před přímými mrazy a sněhem.Vnější lamelové rolety snižují i hladinu hluku prostupující z vnějšího okolí.

 Vnější roleta na střešní okna.jpgVnější elektrická roleta pro střešní okna.jpg

Vnější doplňky pro stínění střešních oken jsou vhodným doplňkem, který zdůrazňuje vlastnosti střešních oken a umožňuje regulaci tepelného komfortu dle potřeby.

Montáže vnějších stínících doplňků na střešní okna provádíme  při montáži střešních oken nebo dodatečně dle potřeb zákazníka.

Vnější lamelové rolety na střešní okna v manuálním provedení vedou zákazníky k postupnému zjištění, že se používají čím dál méně.

Vnější lamelové rolety na elektrický pohon , které se snadno a „bez práce“ zatáhnou i vytáhnou, se stávají součástí moderního bydlení. Elektricky ovládané vnější rolety mohou být ovládané pomocí vypínače, nebo dálkovým ovladačem.

Naše zkušenosti nás vedou k vysvětlení zákazkíkovi :  Raději dvě elektrické rolety do střešních oken  než čtyři manuální!

Jedno zamáčnutí je jednoduší než točit klikou 30 vteřin nebo přetáčet celé okno.

 

     Samostatnou kapitolou jsou dnes stále častější napojení elektrického ovládání vnějších lamelových rolet na stření okna pomocí rozhraní v „Inteligentní domácnosti“.Celý dům se ovládá pomocí mobilní aplikace například v mobilním telefonu.