Drobečková navigace

Úvod > Stínící technika > Vnější doplňky

Vnější doplňky

Vnější doplňky do střešních oken řeší regulaci prostupu tepla i světla do interiéru. Markýzy i rolety snižují teploty v místnosti o 6 a více stupňů. Dnešní kvalitní zateplení podkroví zajistí v zimních měsících úspory tepla, a zamezí únikům a tepelným mostům. V letních měsících se setkáváme s opačným problémem. Zateplení střešního pláště nedovolí vstupu tepla z venkovní strany , ale stejně tak nedovolí únik tepla z místnosti.

Kvalita zateplení v podkroví bez klimatizace se pocítíme dle toho za kolik dní se v prostoru podkroví teplota ustálí na 27-28 stupních. Pokud při vnějších teplotách nad 25 st.( tzv. tropických dnech) docílíme teploty hned nebo druhý den, musíme se zamyslet nad funkčností zateplení. Pokud se nám teplota ustálí třetí den , můžeme se zamyslet nad zdroji tepla v místnosti.

Ustálení teploty čtvrtý a další den se již neubráníme. Teplo vydávají všechny spotřebiče jako televize,počítače, světla a v neposlední řadě i osoby pobývající v místnostech.

Střešní okna jsou „oči“ vašeho podkroví. Pokud jsou otevřená, proudí slunce i teplo bez překážek.

Vnější doplňky stínící techniky do střešních oken vám vaše podkrovní oči přivře nebo úplně zavře.

Vnější doplňky do střešních oken se liší podle prostupnosti.

Vnější doplněk do střešních oken - markýza do střešních oken se skládá z jemné tkaniny usazené pod horním oplechováním. V období od jarních měsíců do podzimních měsíců se markýza používá celodenně. Na jaře tento doplněk vytáhneme a zajistíme na spodní hranu křídla. Markýza zůstává vytažena i přes noc. Markýza docílí snížení teploty v místnosti až o 6 stupňů. Vnější doplněk stínící techniky – Markýza je nutné v podzimním čase „vyháknout“ a sama se zatáhne pod oplechování a bude čekat do jara. Markýza nemá ráda, když na ni napadne sníh a manipuluje se s ní. Markýza při použití nebrání ve funkci a funkčnosti střešních oken. Markýza bývá nejčastěji manuálně ovládaná. Lze ji velice jednoduše natáhnout i zatáhnout.

Vnější doplněk do střešních oken - Vnější roleta se skládá z lamel na sebe navazujících a těsně na sebe dosedajících. Vnější roleta se používá dle potřeb zastínění a dokáže snížit teplotu v interiéru až o 7 stupňů. V měsících s vyšším výskytem slunečního záření je vhodné střešní okno zakrývat pomocí rolety na celý den. Vnější lamelová roleta na střešní okna umožňuje otevření křídla a větrání i při zatažené roletě.

Vnější rolety do střešních oken mohou být na manuální ovládání nebo na elektrické vládání. Elektrické ovládání může být na stěnový přepínač nebo na dálkové ovládání.

Naše zkušenosti s vnějšímu roletami nás vedou k doporučení pro elektricky ovládané rolety. Mechnické ovládání je trochu pracné, kdežto vypínač stačí jen zmáčknout a vše se udělá samo. Elektricky ovládané vnější rolety přináší komfort do bydlení. Napojení na inteligentní domácnost reagující použití podle teplot a síly slunce je velice snadné.

Výhody vnějších doplňků stínící techniky

  • Zamezí prostupu tepla přes střešní okno
  • Markýza sníží ostrost světla dopadajícího do interiéru
  • Snižuje teploty v interiéru

Nevýhody vnějších doplňků stínící techniky

  • Vyšší cena
  • Manuální ovládání vnějších rolet je trochu náročnější
Vnější doplňky do střešních oken

Vnější doplňky stínící techniky od firmy ROTO nabízí vnější markýzy de dvou provedeních tkaniny dle prostupnosti. Vnější rolety do střešních oken ROTO umožňují přetočení okna i při vytažené roletě.

Ovládání pomocí jednoduchého ovladače nebo je možné objednat vícekanálový ovladač pro sdružení více doplňků. Vnější elektrické doplňky je možné zakomponovat do inteligentní domácnosti.

Vnější doplňky stínící techniky od firmy VELUX nabízí předokenní markýzy nebo vnější lamelové rolety. Vnější rolety na střešní okna VELUX mohou být ovládány manuálně nebo elektricky.

Manuální vnější rolety VELUX se zavírají a nebo otevírají jednoduchým otevřením a překlapnutím přetočením celého křídla.

Elektricky ovládané vnější rolety VELUX jsou ovládány radiovým dálkovým ovladačem nebo jsou zařazeny přes rozhraní NET ATMO do inteligentní domácnosti.

Vnější doplňky do střešních oken Vnější doplňky do střešních oken MML MSL venkovni markyza MHL venkovni markyza

Kontaktní formulář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů