Drobečková navigace

Úvod > Montáž > Výměna střešních oken

Výměna střešních oken

Výměny střešních oken se hlásí o pozornost většinou postupně. Nejdříve se nám nelíbí vzhled stárnoucích střešních oken, postupně se k tomu přidá i horší funkčnost a nakonec i rozhodnutí pro úsporu energie při topení nebo touha po lepším zastínění střešních oken.

 Je jedno co nakonec přemluví a dovede k výměně starých střešních oken za nová střešní okna. Nová střešní okna nyní splňují všechny  požadavky vztažené k dnešní době. Nová střešní okna jsou energeticky hospodárnější, přinášejí více světla, vnitřní i vnější design je uzpůsoben  dněšním trendům.Střešní okna se dnes vyrábí v dřevěnném profilu v přírodní barvě nebo v plastovém, bezúdržbovém profilu v bílé barvě nebo imitaci Borovice, Zlatého dubu apod.

Výměna střešních oken přináší větší pohodu do podkrovních místností.

Náročnost výměny střešních oken je od jednoduché výměny střešního okna za nové střešní okno od stejného výrobce s použitím speciálního oplechování až po celkovou rekonstrukci půdních prostor s kompletní výměnou teplené izolace i kompletní výměně ostění a podhledů.Výměna střešního okna může být vyřešena za dvě hodiny s dvěma lopatkami odpadu a nebo s potřebou kompletní rekonstrukce podkroví.

  1. Výměna střešních oken stejné značky i stejného rozměru
  2. Výměna střešních oken s použitím plastového ostění
  3. Výměna střešních oken s úpravou ostění
  4. Výměna střešních oken včetně celé rekonstrukce podkroví

 

Po roce 1989 se přišel obrovský stavební búm.  Na trhu se objevila střešní okna VELUX  za velký peníze a tak se jak houby po dešti objevili výrobci střešních oken. Všichni se předháněli,  kdo to vyrobí a prodá za co nejmíň.  Setkávali  jsme se s okny Zima, D-Styl,Langer, okna ze Slušovic a mnoho variací na kopule. Další vlna výrobců přinesla střešní okna ROTO,KUBESO, FAKRO,PRIMA FENESTRAT a takových to střešních oken je na našem trhu přes 3 milióny kusů.

  Výměny střešních oken se nyní řeší v návaznosti na značce starých  střešních oken a provedení ostění v interiéru.

1.Výměna střešních oken VELUX za VELUX nebo VELUX za ROTO Q

Zákazníci kteří mají střešní okna VELUX mají možnost využít variantu výměny střešních oken bez nutnosti složité úpravy ostění. Při použití speciálního oplechování je možné osadit nová střešní okna na stávající ostění a následně „pouze“ dotmelit a doakrylátovat  vnitřní spoj.

Střešní okna před výměnou bez nutnosti úpravy ostění.jpgStřešní okna po výměně bez zásahu do ostění.jpg

2.Výměna střešních oken s použitím prefabrikovaného ostění od výrobce střešních oken

Tento způsob výměny střešní oken je možné použít, když to dovolí rozměrové podmínky.

Demontáž starých střešních oken i montáž nových střešních oken probíhá jako v ostatních variantách výměny střešních oken .

    Prefabrikované ostění se skládá z bočních dílů, které se šířkově upraví dle podhledu v podkroví a otvor se uzavře horním i dolním dílem. Ostění se následně zalištuje připravenými lištami a je hotovo.

 

 

3.Výměna střešních oken „NO NAME“ ostaních značek s úpravou ostění

Cesta výměny starých střešních oken, začíná změřením vnitřních rozměrů stávajících střešních oken.

Následuje výběr nových  střešních oken a nelezení nejvhodnějšího rozměru ke stávajícím střešním oknům.

Výměna střešních oken začíná demontáží starých střešních oken a přípravou montážního otvoru. Demontáž ostění, doplnění tepelné izolace a vyčištění prostoru. Následuje samotná montáž nového střešního okna, provedení  paropropustného límce,oplechování a úprava střešní krytiny.

Oprava vnitřního ostění postupuje přes doplnění tepelné izolace, parotěsné folie a následného zaklopení vnitřního ostění.

Stará střešní okna  NO NAME.jpgVýměna střešních oken v eternitu.jpg

4.Výměna střešních oken jako kompletní rekonstrukce podkroví

  Jedná se o nejnáročnější zásah , ale umožňuje napravit všechny předešlé chyby konstrukcí na celém podkroví. Před rokem 2000 se vyskytovala parozábrana vyjímečně a dnes je již součástí konstrukce střešního pláště.Provedení tvaru ostění pod i nad střešním oknem zaznamenala  změny, kdy se klade důraz na izolaci spodní i horní hrany napojení střešního okna i ostění.Eliminuje s bod „Nula“ jako bod kde nebyla žádná izolace a setkávaly se zde teploty vnitřní ( např. 20 st. C) a vnější v zimním období ( např. -15 st. C). Bod Nula bylo místo, hrana ,kde byl poze sádrokarton a žádná izolace. Tímto bodem docházelo k promrzání a následné tvorbě vlhkosti a někdy i plísním.

 

Výměny střešních oken ve všech variantách vám přinesou změnu v podobě nového výrobku, který splňuje dnešní náročnější požadavky na nová střešní okna. Nabízí se varianty v dřevěném provedení,v poplastovaném provedení v bílé barvě a nebo v zcela plastovém profilu v bílé barvě nebo s možností imitace dřeva, zlatého dubu, mahagonu.

 Nabízí se spodní klika k ovládání, horní madlo i kombinace k snadnějšímu používání střešních oken.Typy otevírání jako kyvná, výsuvně kyvná i výklopná. Všechny typy střešních oken dnes nabízí snadné přetočení, překlopení do mycí polohy.

Nebojte se výměny střešních oken, zavolejte nám a najdeme společně to nejlepší řešení pro vás.Výměna starých střešních oken za nová střešní okna vám zvýší komfort bydlení.