Drobečková navigace

Úvod > Střešní okna > Střešní výlez

Střešní výlez

Střešní výlez pro výstup z půdních prostorů na střechu slouží pro potřeby úprav na střešním plášti nebo pro jiné řemeslníky. Na trhu jsou střešní výlezy určené pro výstup z nevytápěných prostor nebo pro výstup z půdních bytů nebo jiných vytápěných prostor.

S přibývajícími složitostmi střešního pláště nebo revizemi komínů, antén, solárních panelů apod. se zvyšuje poptávka po jednoduchém řešení k výstupu na střechu. Střešní výlezy se vyrábějí jako jednoduché zasklené prostupy střechou nebo střešní světlíky určené pro výstup na střechu z vytápěných prostor a mohou být zaskleny dvojskly, trojskly nebo i jinak specifikovanými skly.

Střešní světlíky určené pro výstup z půdních, tedy z nevytápěných prostor, bývají osazeny jednoduchým dvojsklem a bočním otevíráním.

Střešní světlík pro výstup z obydleného podkroví musí splňovat stejné vlastnosti jako střešní okno jen typ otevírání je do bočních stran.

Střešní světlíky mohou sloužit i jako výstup na terasu nebo jako evakuační Bezpečnostní únikový výlez

Střešní světlíky umožňují stoupnutí na spodní hranu rámu pro snadnější výstup na střechu.

Výhody střešních výlezů

  • Nižší cena do nevytápěných prostor
  • Plnohodnotně nahradí střešní okno a usnadní výstup na střechu
  • Umožňují větrání a přivětrávání

Nevýhody střešních výlezů

  • Vyšší cena než u střešních oken
  • Vyšší náročnost na odbornou montáž
GVT Střešní výlez

Střešní výlezy nabízené firmou ROTO se rozdělují na tři typy. Nezateplený s označením WDL jako jednoduchý,levný z dřevěného profilu do nezateplených prostor. Druhý typ s označením WDA se vyrábí v dřevěném provedení nebo v plastovém bílém profilu s možností doobjednání imitace dřeva.

Tyto výrobky jsou označeny WDA R3 K plast,WDA R3 H dřevo. Pro stavby s vyššími nároky na tepelně izolační vlastnosti jsou výrobky ozančené WDA R8 K .Oba typy R3 iR8 jsou nabízeny i plastovém profilu s celoobvodovým kováním.

Třetí typ střešních výlezů průchozí výškou 1,2m se používá k výstupu na terasy a nebo jako požární únikový výlez. Bezpečnostní únikový výlez má označení WSA R8 H – dřevěný profil nebo WSA R8 K jako plastový profil.Tento střešní výlez bývá ozačován ja Požární výlez, Evakuační výlez

Střešní výlezy od firmy VELUX se dělí na dva typy podle použití. Do nevytápěnách prostor jsou určeny výlezy s označením GVK v plastovém provedení s bočním otevíráním a VLT v dřevěném provedení s horním otevíráním.

Druhý typ střešních výlezů od firmy VELUX je určen pro výstup z vytápěných prostor. S ouznačením GXL jsou výlezy z dřevěného profilu a s označením GXU jsou střešní výlezy v ploplastovaném profilu v bílé barvě.

Střešní výlezRoto střešní výlez

Kontaktní formulář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů