Drobečková navigace

Úvod > Střešní okna > Plastová střešní okna

Plastová střešní okna

Plastová střešní okna začali výrobci nabízet s rozšířením uplatnění střešních oken. V místnostech se zvýšeným výskytem vlhkosti docházelo k rychlejšímu opotřebení dřevěného profilu a následného zaplesnivění či hnilobě. Z těchto důvodů přišli výrobci s plastovými (poplastovanými) střešními okny.

Moderní stavby jsou kompletně zatěsněny a vzdušná vlhkost se drží uvnitř objektu. Pokud není v objektu řešena rekuperace,může docházet k tvorbě kondenzátu, který se nejčastěji projeví na vnitřní, spodní hraně křídla (nebo na fasádních oknech). Z tohoto důvodu se na trhu objevila plastová nebo poplastovaná střešní okna. Zvýšená vlhkost se na plastovém profilu nevsakuje a proto jsou střešní okna odolnější. Plastová střešní okna nevyžadují údržbu povrchu a jsou barevně stálá.

Plastová střešní okna se vyrábí přímo z plastového profilu jako fasádní okna(ROTO) a nebo je užit polyuretanový nástřik v bílé barvě na dřevěnou vložku (VELUX).

Střešní okna z plastového profilu mohou být bílá nebo opatřena imitací dřeva (Borovice,Zlatý dub,Ořech )

Výrobci poskytují záruky na své výrobky v délce trvání 15 let(ROTO) nebo 10 let (VELUX).

Výhody :

  • Vysoká odolnost vůči vlhkosti
  • Nízká údržba ( bezúdržbovost)
  • Dlouhá životnost
  • Barevná škála profilu
  • Barevná stálost profilu

Nevýhody:

  • Vyšší cena
pro_win_q-4_k_al_5__05_161208_roto.jpg

Plastová střešní okna od firmy ROTO  jsou nabízena ve dnou profilových řadách. Základní výrobní řada je použita na střešních oknech označených   WDF R4 (Maßstab) a  WDF R7(Handwerk).Vyšší řada označovaná jako Meisterstück je osazena coloobvodovým kování a dělá z tohoto  typu střešního okna dokonalý výrobek. Jednou klikou na spodní hraně , jako jediní výrobci na našem trhu, uzavřou celé střešní okno po celém obvodě.
Plastová střešní okna  od firmy ROTO jsou vyráběna v základní bílé barvě z interiéru. Plastový profil může být proveden v imitaci Borovice, Zlatého dubu a Ořechu.

 Označení pro plastová střešní okna ROTO se používá v názvu výrobku označení K např. WDF R 79 K W WD – WDF (střešní okno)  R (nový design) 7 (typ otevírání) 9 (typ zasklení) K (plastový profil) W (barva bílá White) WD ( zateplovací blok)

Firma VELUX začala vyrábět plastová (poplastovaná)střešní okna v roce 2000. Plastová střešní okna VELUX jsou vyrobena z dřevěného jádra a polyuretanového nástřiku v bílé barvě.

Od roku 2019 je možné objednat střešní okna VELUX v černé barvě – Black GGU.
Označení pro plastová střešních oken VELUX dle výrobku se označuje písmenem U.
Např. VELUX GGU 0066 - G (výrobní řada) G (typ výrobku) U (poplastovaný profil) 00 (AL oplechování) 66 (typ zasklení).

 

 

 

 

 

V našem eschopu si můžete prohlédnout i vybrat plastova střešní okna zde

 

 

 

 

 

pro_win_wdf_r7_kw_zz_04_des_roto (1).jpg  Roto_WDF_R8_K_Detailschnitt_Transparenz_3D_KG.jpgPolyuretan GGU

Kontaktní formulář Plastová střešní okna

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů