Drobečková navigace

Úvod > Střešní okna > Dřevěná střešní okna

Dřevěná střešní okna

Dřevěná střešní okna se na trhu se stavebním materiálem začala objevovat na začátku 20 století.

V roce 1941 přinesla zlom firma VELUX. Dřevěný profil ze severských jehličnanů s použitím speciálních středových pantů, znamenal revoluci ve stavebnictví.

Najednou se střešní okna s dřevěným profilem stala hitem a každá moderní stavba je musela mít.

Dřevěná střešní okna vyrábí firmy ROTO i VELUX  ze dřeva ze severských zemí, které je hustější a pevnostně odolnější. Dřevěné profily jsou opatřeny napouštědlem a kryty bezbarvým lakovým nátěrem pro ochranu proti vlhkosti. Barva dřevěných střešních oken se uvádí jako NATUR, tedy přírodní.

Příjemný vzhled struktury dřeva navozuje pocit klidu a sounáležitosti s přírodou.Dřevěná střešní okna jsou nejrozšířenějším typem střešních oken. Všichni výrobci střešních oken nabízí dřevěný profil lepený jako vícevrstvý hranol.Pohledová strana je v nejvyšší kvalitě dřeva.

Dřevěná střešní okna

Vícevrstvený dřevěný hranol eliminuje pnutí v materiálu a celý výrobek je tedy tvarově stálý a nepodléhá výkyvům počasí. Dřevěná střešní okna nejnovější generace nabízí vysokou kvalitu provedení,barevnou stálost, tvarovou přesnost. Dřevěná střešní okna splňují nejvyšší požadavky na tepelně izolační vlastnosti výrobků zařazených do programu Nová Zelená úsporám. Kombinace s různými typy zasklení je možné střešní okna osadit do skladových prostor nebo do pasivních nízkoenergetických staveb.

Výhoda dřevěných střešních oken:

 • Nízká cena dřevěných střešních oken
 • Příjemný vzhled dřevěného profilu
 • Přirozená NATUR barva dřeva
 • Pocit blízkosti k přírodě

Nevýhody dřevěných střešních oken :

   • Nutná údržba dřevěného profilu ( lakování)
   • Větší nároky na vyváženost vlhkosti v místnostech
   • Větší náchylnost k mechanickému poškození
Dřevěná střešní okna

Dřevěná střešní okna od firmy ROTO

ROTO střešní okna jsou vyráběna ve třech výrobních řadách - Maßstab, Handwerk, Meisterstück .

Základní dřevěný profil je použit na střešních oknech  označených WDF R4 (Maßstab) nebo R7 (Handwerk) - jsou na trhu od roku 2000. Postupně bylo zdokonalováno, upraveno osazení střešních oken do střešního pláště a následně upraveno i oplechování ( zakulatilo se). Žádné vruty a sponky nejsou umístěny na vnější straně střešního okna. Nyní již nemůže docházet k zatečení a následné tvorbě hniloby  kolem těchto prostupů, jako u jiných výrobců.

Vyšší řada  dřevěných střešních oken s označením WDF R6 a R8 ( Meisterstück) nabízí střešní okna nejvyšší kvality s celoobvodovým kováním, ovládaným klikou na spodní hraně křídla.Tato střešní okna představují nejvyšší kvalitu  mezi střešními okny.

Dřevěná střešní okna ROTO Q představují nové moderní pojetí jednoduchých střešních oken , která mohou nahradit starší střešní okna nebo osadit energeticky náročnější stavby.

Dřevěná střešní okna od firmy VELUX s dlouhou tradicí a velkým množstvím zkušeností nabízí dřevěný profil ve výrobcích v třídě standard,standard plus a komfort.Jedná se o stejný, léty prověřený dřevěný profil a doplněný stupněm zateplení,těsnění dle třídy náročnosti na tepelně izolační vlastnosti střešních oken.

Dřevěných střešních oken se v České republice nachází přes 2.000.000 ks a jedná se o stále nejvíce rozšířený typ.

 

Vyberte se v našem specializovaném e-shopu dle vlastních představ vaše nové dřevěné střešní okno ZDE

 

Kontaktní formulář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů