Drobečková navigace

Úvod > Stínící technika > Elektricky ovládaná

Elektricky ovládaná

Elektricky ovládané doplňky stínící techniky do střešních oken se uplatňují na místech se složitějším přístupem nebo pro zvýšení komfortu užívání podkroví. Elektrické ovládání se nejčastěji používá na vnější doplňky stínící techniky jako jsou vnější lamelové rolety nebo vnější Markýzy.

Elektrické ovládání doplňků stínící techniky i střešních oken je možné namontovat již při prvotní montáži na stavbě společně se střešními okny,nebo dodatečně dle potřeby. Některé typy střešní oken jsou již předinstalovány pro elektrické ovládání střešních oken a doplňků stínící techniky.Tato elektricky ovládaná střešní okna mají označení T – Tronic ( Roto Tronic), Elketricky ovládaná střešní okna Velux mají označení - Integra

Dodatečné elektrické ovládání doplňků stínící techniky se řeší dodáním speciálních výrobků a napojením do el. sítě. Jako další řešení dodatečného elektrického ovládání se používají doplňky stínící techniky s integrovaný solárním článkem.

Elektricky ovládané doplňky stínící techniky se ovládají pomocí dálkových ovládačů pro jednotlivé prvky, nebo se jednotlivé prvky sdruží do vícekanálového ovladače. Od roku 2018 se rozšiřuje i možnost ovládání přes mobilní aplikace. Firma VELUX nabízí platformu NET ATMO a firma ROTO nabízí rozhraní BOCKER. Přes tyto aplikace je umožněno napojení na mobilní telefon i centrální inteligentní domácnosti.

Výhody elektricky ovládaných doplňků na střešní okna

  • Vyšší komfort
  • Umožňuje ovládání v nepřístupných místech
  • Jednoduchým stisknutím tlačítka se vše aktivuje

Nevýhody elektricky ovládaných doplňků na střešní okna

  • Vyšší cena
  • Náročnější montáž
SMG predokenni roleta

Elektricky ovládané doplňky stínící techniky do střešních oken od firmy ROTO nabízí modelové řady s motorickými jednotkami na 230 V i motorické jednotky na 24 V dle zvolené varianty. Střešní okna ROTO Tronic určené pro elektricky ovládané otevírání oken a sdružené ovládání doplňků stínící techniky.ROTOTRONIC jsou řešením pro nedostupně umístěná střešní okna.

Náročnější zákazníci si pomocí elektrického ovládání zpříjemní pohodlí domova. Začlenění elektrického ovládání střešních oken a doplňků stínící techniky do „inteligentních domácností“umožňuje vzdálené ovládání jednotlivých prvků ( Vnějších i vnitřních stínících doplňků), tak i celých souborů střešních oken.

Firma VELUX ve spolupráci s firmou NET ATMO umožňuje svým zákazníkům se zapojit do rozsáhlého systému řízení elektrického ovládání doplňků stínící techniky i střešních oken v návaznost na povětrnostních situacích v daném prostoru.

NET ATMO umožňuje elektrické ovládání jednotlivých prvků dle různých čidel (např. větrání při zvýšené hladině CO2, dešťový senzor uzavírá střešní okna při zvýšení vlhkosti, zatažení rolet při východu slunce apod).

MML MSL venkovni markyzaRoto ovladač

Kontaktní formulář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů