Drobečková navigace

Úvod > Stínící technika > Okenní sítě

Okenní sítě

Okenní sítě do střešních oken jsou vhodným doplňkem střešních oken pro zamezení přístupu hmyzu do interiéru.

Komfort podkrovních prostor bývá velice nepříjemně narušován hmyzem vlétajícím do otevřených střešních oken. V letních měsících se větrá při snížení vnější teploty, většinou večer a pokud máme otevřené střešní okno a rozsvíceno je to jako pozvánka pro veškerý hmyz. Okenní sítě do střešních oken dokáží zabránit vstupu i vlétnutí hmyzu. Jedná se o rolovací síť ve vodících lištách umožňující snadné vytažení a zatažení okenní sítě.

Podle typu umístění okenníchcsítí rozlišujeme tři typy okenních sítí.Nejvíce rozšířeným typem, jsou okenní sítě pod ostění. Montáž probíhá na konec vnitřního ostění a umožňuje částečné otevření křídla střešního okna do celé hloubky ostění. Druhý typ okenní sítě je určen pro střešní okna výsuvně kyvná umísťuje se částečně do bočních stran ostění.Tento typ nezasahuje až ke konci ostění a je méně náročný na prostor pod střešním oknem. Třetí typ okenní sítě je určen pro výklopně kyvná střešní okna a umísťuje se těsně po hranu střešního okna. Jednoduchá montáž i demontáž. Tento typ nikam nezasahuje a je nenáročný na prostor v ostění.

Výhody okenních sítí do střešních oken

  • Zamezí vnikání hmyzu do obytných prostor
  • Snadná montáž i demontáž
  • Roletový typ okenní sítě pro snadné ovládání

Nevýhody okenních sítí do střešních oken

  • Brání snadnému vyhlédnutí ze střešního okna
  • Vyšší cena
Okenní sítě

Okenní sítě do střešních oken ROTO se vyrábí ve třech variantách. Varianta pod ostění s označením ZRI M V. Varianta pro střešní okna výsuvně kyvná s umístěním do ostění s označením ZRI M L.

Pro střešní okna výklopně kyvná se vyrábí okenní síť ZRI M – varianta na okno. Všechny varianty okenních sítí na střešní okna ROTO je vyrobena z hustě tkaného laminátu a nebo ze speciální tkaniny s označením TRANSPATEC s vyšší prodyšností a velmi jemnou strukturou.

Okenní sítě do střešních oken VELUX se vyrábí jako varianta pod ostění, která se na místě upraví v délkovém rozměru. Roletový bal je umístěn na horní hraně ostění. Tahem směrem dolů se rozbalí síť a následně se zaklapne do zámku. Po odblokování zámků se síť sama navine do horního balu.

Kontaktní formulář 

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů