Drobečková navigace

Úvod > Střešní okna > Výklopně kyvná okna

Výklopně kyvná okna

Výklopně kyvná střešní okna se na trhu objevila jako nabídka pro náročnější zákazníky. Výklopně kyvná střešní okna nabízejí , vyšší přidanou hodnotu, v užívání podkrovních místností.Výklopně kyvná střešní okna nabízí možnost neomezeného přístupu ke spodní hraně rámu střešního okna.Svoji konstrukcí tato střešní okna nabízí dokonalý výhled, bez jakéhokoliv omezení.

Výklopně kyvná střešní okna, se svoji konstrukcí liší od kyvných střešních oken, posunutím osy otevírání zcela na horní hranu rámu. Tato konstrukce umožňuje volný přístup ke spodní hraně rámu střešních oken. Výklopně kyvná střešní okna při otevření, nabízí volný prostor v celé šířce i délce střešního okna . Podchozí výška záleží pouze na výšce umístění střešního okna. Jednoduchým přepnutím je umožněno otevření křídla střešního okna do mycí polohy pro snadnější umytí střešního okna.

Volnost pohybu pod otevřeným křídlem střešního okna  a zcela neomezený výhled dělají z výklopně kyvných střešních oken „formuli“ mez střešními okny. Tento typ střešních oken se dá kombinovat s kyvnými střešními okny a tím snížit celkovou cenu střešních oken v  podkroví.

Výhody výklopně kyvných střešních oken

  • Vysoká podchozí výška křídla střešního okna
  • Neomezený výhled ze střešního okna
  • Jednoduché a snadné přepnutí do mycí polohy
  • Volnost i svoboda pohybu pod střešním oknem

Nevýhody výklopně kyvných střešních oken

  • Vyšší cena
  • Náročnější montáž střešních oken
  • Drobná pravidelná údržba

IMG_1689.JPG

Výklopně kyvná střešní okna od firmy ROTO nabízí vysoký komfort pro celé podkroví. Ovládání střešního okna je pomocí kliky na dolní hraně křídla. Celoobvodové kování umožňuje dokonalé zavření křídla do rámu pomocí 4 ks aktivních bodů a dvou pasivních bodů. Otočením kliky z polohy zavřeno o 90 stupňů je aktivován výklopně kyvný typ otevírání. Otočením kliky o dalších 90 stupňů se kování přepne do výsuvně kyvného typu otevírání a umožní přetočení do mycí polohy. Stření okna ROTO výklopně kyvná mají označení pro dřevěné provedení WDF R8 H. Plastový profil střešních oken ROTO WDF R8 K v bílé barvě, imitaci borovice, zlatého dubu a ořechu.

Výklopně kyvná střešní okna od firmy VELUX vychází z výrobní řady GGL (GGU) tedy kyvných oken. Přidáním mechanizmu dochází ke kombinace typu otevírání kyvného a výklopně kyvného. Ovládání výklopně kyvného typu se aktivuje pomocí kliky na dolní hraně křídla.Pro přetočení do mycí polohy je nutné otevřít větrací klapku a následně střešní okno přetočit.Dřevěná střešní okna VELUX výklopně kyvná mají označení GHL dřevěná a polplastovaná v bílé barvě s označením GHU.

IMG_1689.JPGIMG_1709.JPG

 

 

Kontaktní formulář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů