Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Střešní okna v programu Nová Zelená Úsporám 2024

Střešní okna v programu Nová Zelená Úsporám 2024Střešní okna se skládají ze zasklené části, části rámové a části křídlové. Část zasklívací je na starších střešních oknech osazena dvojsklem tloušťky 18mm se základními tepelně izolačními vlastnostmi   Ug -2,7 (W/m2K). Nová střešní okna jsou nyní osazena trojskly s vyššími tepelně izolačními vlastnostmi kdy trojsklo vykazuje Ug - 0,7 (W/m2K).

  Část rámová i část křídlová u starých střešních oken je vyrobena z dřevěného profilu nalakované z vnitřní strany. Vzdušnou vlhkostí a stářím dochází ke zhoršování stavu dřeva na spodní hraně křídla. Při opakované údržbě se  zpomalí degradace materiálu a následného poškození dřeva tvrdou hnilobou (zčernání). Bez údržby lakováním a při zvýšené interiérové vlhkosti dochází ke zčernání dřeva  velice brzo.

  Starší střešní okna jako celek se svými základními tepelně izolačními vlastnostmi zvyšují výskyt rosení střešních oken. Zvýšená vlhkost v interiéru se vysráží na nejstudenějším místě v místnosti a tím bývá spodní hrana křídla ve styku se sklem.

  Nová střešní okna se dnes vyrábějí a dodávají v plastovém nebo poplastovaném profilu bílé barvy z interiéru, který je odolnějším vůči vlivům zvýšené vlhkosti.

    Plastová střešní okna mohou být vyrobena v imitaci dřeva ( Borovice, Zlatý dub).

Pokud zákazník požaduje střešní okna v dřevěném profilu, vyrábí se ze severské, odolnější borovice a rám i křídlo jsou opatřena pevnostním lakem v přírodní barvě dřeva.

 Výhodou výměny střešních oken je zvýšení tepelného komfortu v interiéru a snížení nákladů na vytápění. 

Program Nová Zelená úsporám Light pomáhá šetřit Vaše náklady na energie a pomáhá s doplatkem za výměnu střešních oken pro nízko příjmové skupiny.

 

 

Staré střešní okno VELUX čeká na výměnu.jpg
Střešní okno GLU 0061B po výměně - náhrada za střešní okno GZL 306.jpg
Střešní okno před výměnou.jpg
střešní okno po výměně.jpg