Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Doplňky stínící techniky do střešních oken

Doplňky stínící techniky do střešních okenStínění střešních oken v interiéru mají na starosti doplňky stínící techniky do střešních oken.

Vnitřní stínící doplňky do střešních oken

Vnitřní doplňky se člení podle technického řešení.

Nejčastějším doplňkem do střešních oken jsou vnitřní rolety.

Podle prostupnosti světla zvolenou látkou se jedná o světlo propustné nebo zcela zastiňující.

vnitřní roleta roto zreSvětlopropustné látky v  roletách do střešních oken

vnitřní místnost zabarví dle zvolené barvy.Světlo se příjemně změkčí a zabrání přímému vstupu slunečních paprsků. Světlopropustné rolety 

Zcelazatemňující látky v roletách pro střešního okna

se většinou skládají z dvou vrstev látek. Vnější látka rolety je světlo i teplo odrazivá. Vnitřní látka je dle výběru zákazníka. Zcela zatemňující rolety regulují přísun světla do místnosti a při úplném zatažení docílí v místnosti tmy. 

Plisované rolety do střešních oken

nahrazují vnitřní záclony.Tok světla se jen částečně usměrní a navodí pocit útulného domova. Plisované rolety jsou lehké a průsvitné.

 

Vnitřním zastiňovacím doplňkem pro střešní okna  na bázi pohyblivých lamel jsou interiérové žaluzie. Lamely jsou uchyceny v bočních vodících lištách a umožňují snadné naklápění a tím i regulaci prostupu světla. Při překlopení křídla do mycí polohy jsou lamely zabezpečeny proti poškození.

Výrobci střešních oken cenově zvýhodňují kombinace vnitřních i vnějších stínících doplňků pro docílení vyššího komfortu bydlení v podkrovních prostorách.

Vnitřní stínící doplňky do střešních oken se nejčastěji používají s manuálním ovládáním. V případě potřeby lze všechny tyto stínící doplňky osadit s motorickým ovládáním na vypínač,dálkové ovládání nebo zapojit do systému inteligentní domácnosti.

obrcl-zaluzie-roto_zja_m_k_w_pb_i_b467_alu_24_3-jpg-47-k-105-748.jpgVelux žaluzie.jpgkombinovaná roleta DFD 2.jpg