Drobečková navigace

Úvod > Okna > Plastová okna

Plastová okna

Plastová střešní okna začali výrobci nabízet s rozšířením uplatnění střešních oken. V místnostech se zvýšeným výskytem vlhkosti docházelo k rychlejšímu opotřebení dřevěného profilu a následného plesnivění či hnilobě. Z těchto důvodů přišli výrobci s plastovými (poplastovanými) střešními okny.

Moderní stavby jsou kompletně zatěsněny a vzdušná vlhkost se drží uvnitř objektu. Pokud není v objektu řešena rekuperace,může docházet k tvorbě kondenzátu, který se nejčastěji projeví na vnitřní, spodní hraně křídla (nebo na fasádních oknech). Z tohoto důvodu se na trhu objevili plastová nebo poplastovaná střešní okna. Zvýšená vlhkost se na plastovém profilu nevsakuje a proto jsou střešní okna odolnější. Plastová střešní okna nevyžadují údržbu povrchu a jsou barevně stálá.

Plastová střešní okna se vyrábí přímo z plastového profilu jako fasádní okna(ROTO) a nebo je užit polyuretanový nástřik v bílé barvě na dřevěnou vložku (VELUX).

Střešní okna z plastového profilu mohou být bílá nebo opatřena imitací dřeva (Borovice,Zlatý dub,Ořech i Mooreiche)

Výrobci poskytují záruky na své výrobky v délce trvání 15 let(ROTO) nebo 10 let (VELUX).

Výhody :

  • Vysoká odolnost vůči vlhkosti
  • Nízká údržba ( bezúdržbovost)
  • Dlouhá životnost
  • Barevná škála profilu
  • Barevná stálost profilu

Nevýhody:

  • Vyšší cena
Plastová střešní okna

Plastová střešní okna od firmy ROTO jsou na trhu již od roku 1994 a prošla mnoha změnami v konstrukci otevírání, ovládání i samotného plastového profilu. Nejdříve byla plastová střešní okna jen v bílé barvě a od roku 2000 se rozšířil sortiment o další barevné možnosti.
S programem „Zelená úsporám „ přišla firma ROTO s celoobvodovým kováním a integrovaným rozšířeným zateplovacím blokem.Tyto střešní okna se staly nejkvalitnějšími střešními okny na našem trhu.

Označení pro plastová střešní okna ROTO se používá v názvu výrobku označení K např. WDF R 79 K W WD – WDF (střešní okno) R (nový design) 7 (typ otevírání) 9 (typ zasklení) K (plastový profil) W (barva bílá White) WD ( zateplovací blok)

Firma VELUX začala vyrábět plastová (poplastovaná)střešní okna v roce 2000. Plastová střešní okna VELUX jsou vyrobena z dřevěného jádra a polyuretanového nástřiku v bílé barvě.

Od roku 2019 je možné objednat střešní okna VELUX v černé barvě – Black GGU.
Označení pro plastová střešních oken VELUX dle výrobku se označuje písmenem U.
Např. VELUX GGU 0066 - G (výrobní řada) G (typ výrobku) U (poplastovaný profil) 00 (AL oplechování) 66 (typ zasklení).

 

 

 

 

 

V našem eschopu si můžete prohlédnout i vybrat plastova střešní okna zde

 

 

 

 

 

Řez Roto Polyuretan GGU Roto klika

Kontaktní formulář Plastová střešní okna

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů